حجاب خورشید

جذاب ترین هدیه جشن تکلیف | از ارزان ترین تا بهترین!

سنت کادو و هدیه دادن جشن تکلیف

جشن تکلیف، جشنی است که به عبادت و بندگی معروف است. مناسبتی که برای شکرگزاری از خداوند متعال نیز برای پسران و دختران برگزار می شود، که در اکثر مواقع این جشن تکلیف بصورت ویژه در مدارس برای دختران در ۹ سالگی و برای پسران در ۱۴ گرفته می شود. از این رو انتخاب کادو جشن تکلیف دختر و پسر از اهمیت زیادی برخودار است.

در جشن تکلیف، پسران و دختران با خداوند متعالی عهد می بندند که از دستورات و فرامین خدا پیروی کنند، این مراسم ها برای تشویق نوجوانان برای انجام فرائض دینی نیز برگزار می شود. و نوجوانان سعی می کنند حجاب کامل خود را رعایت نمایند. در جشن تکلیف والدین، مدیران، و دوستان نیاز به خرید کادوی جشن تکلیف نیز دارند که در این مقاله به معرفی این هدیه جشن تکلیف نیز می پردازیم.

سنت کادو و هدیه دادن جشن تکلیف

سنت کادو و هدیه دادن جشن تکلیف

هدیه دادن و هدیه گرفتن در اسلام یک اصل پسندیده بوده که به آن توجه شده است. همچنین هدیه دادن در جشن تکلیف می تواند، خاطرات زیادی برای نوجوانان و دختران تازه به سن تکلیف رسیده به یادگار بزارید، تداعی این خاطرات بسیار لذت بخش خواهند بود.

در همین امر ما در ادامه به معرفی انواع هدیه ها و کادو ها در جشن تکلیف نیز خواهیم پرداخت، تا شما راحت تر و بهتر بتوانید کادو و هدیه مناسب رو نیز پیدا کنید.

ولی باید این را توجه داشته باشید که کادو برای جشن تکلیف دختر نباید صرفا برای تجمل گرایی باشد، علاوه بر این هدیه ها شما باید رفتاری مناسب و اسلامی را به نوجوانان آموزش دهید از جمله جلوگیری از تجمل گرایی، و جلوگیری از مد و… می تواند رو دختران شما تاثیرگذار باشد.

معرفی ۲۲ هدیه جشن تکلیف

کادو برای جشن تکلیف دختر و پسر باید هدیه ای باشد که مناسب با سن و سلیقه باشد،در ادامه به معرفی هدیه های جشن تکلیف نیز می پردازیم:

۱. چادر و مقنعه

مقنعه کودک - هدیه برای جشن تکلیف

نخستین هدیه برای جشن تکلیف مخصوص دختران، مقنعه کودک و چادر نیز می باشد که ارتباط زیادی با این فضا و محفل دینی نیز دارد. مدیران و والدینی که قصد خرید مقنعه برای دختر خانوم های عزیز دارند می تواند برای خرید اینترنتی هدیه جشن تکلیف مقنعه کودک را از حجاب خورشید خریداری نمایند. انتخاب چادر برای دختر خانوم ها می تواند این پیام را داشته باشد که از عفت و حیا نیز برخوردار هستن و دیگران را متوجه انتخاب خود خواهید کرد.

۲. مقنعه توربان

مقنعه توربان - کادو جشن تکلیف دختر

مقنعه توربان کودک نیز در رنگ های متنوع و در طرح های مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد، برای خرید اینترنتی هدیه جشن تکلیف می توانید به وب سایت حجاب خورشید مراجعه کنید.

۳. شال و روسری

در این معرفی از هدیه های جشن تکلیف می توان به شال و روسری نیز اشاره نمود که هدایای بسیار خوب برای دختر خانم ها نیز می باشد. شال و روسری در انواع متفاوت نیز می باشد که ما در حجاب خورشید شال مخصوص جشن تکلیف را پیشنهاد می کنیم. که دارای طرح و نقش مخصوص به جشن تکلیف را نیز دارد.

۴. هد شال

هد شال - کادو برای جشن تکلیف
هدشال مناسب ترین کادو برای جشن تکلیف کودکان می باشد.

هد شال، این هدیه مخصوص دختر خانوم ها نیز می باشد، که میتواند بسیار هدیه شگفتانه باشد، هد شال حجاب خورشید می تواند انتخاب مناسبی باشد، علاوه بر قیمت مناسب آن این هد شال ها با هم بودن شال و هد می باشد که برای خانم های محجبه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 این هدیه هم می تواند برای کادوی جشن تکلیف بسیار مناسب باشد. پس پیشنهاد می شود که هد شال را تهیه نمایید.

۵. روسری

در این قسمت از معرفی هدیه جشن تکلیف به معرفی روسری برای دختر خانوم ها پرداخته شده، روسری هم مانند هدشال استفاده های متنوعی نیز دارد و می تواند استفاده آن نیز متفاوت می باشد و بسته به نوع روسری آن را در مکان ها مختلف استفاده نمود و این هدیه هم می تواند برای کادوی جشن تکلیف بسیار مناسب می باشد. در هنگام نیاز به خرید روسری شما باید نکاتی را توجه نمایید از جمله جنس روسری، رنگ آن و دیگر موارد که نیاز به توجه دارند.

۶. ساق دست

ساق دست ها از چندین سال پیش نیز استفاده می شود و هم اکنون هم مورد استفاده قرار می گیرد، اما به شکل دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربرد های ساق دست می توان به محافظت دست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و همچنین برای پوشش خانوم ها برای ورزش نیز می باشد. شما نیز می توانید ساق دست ها را در هدیه برای جشن تکلیف در نظر بگیرید، زیرا علاوه بر قیمت مناسب آن می توانند در ورزش هایی مثل والیبال هم نیز از آن استفاده نمایند.

۷. دستبند

دستبند - کادو برای جشن تکلیف

از چندین سال پیش از دستبند ها نیز بهترین هدیه برای جشن تکلیف به حساب می آمدند و هم اکنون هم طرفدار خود را نیز دارد، دستبند ها نیز از جنس طلا، نقره،و… دیگر جنس ها نیز می تواند باشد. از دستبند ها می توان برای ست کردن با لباس ها و یا دیگر اکسسوری ها نیز استفاده کرد. دستبند هایی هم برای کودکان نیز وجود دارد که مناسب نوجوانان نیز می باشد.

یکی از جنبه های دستبند ها جنبه زینتی آن می باشد. این هدیه می تواند برای کادوی جشن تکلیف هم توصیه شود.

۸. قبله نما

قبله نما همان قطب نمای اصلاح شده است که برای نشان دادن کعبه و همچنین برای اقامت نماز نیز مورد استفاده قرار می گیرد، قبله نما ها دارای تنوع زیادی نیز هستند، که شما می توانید با توجه به سلیقه دانش آموران برای آن ها تهیه نمایید.

با توجه به اینکه کاربرد قبله نما کاهش پیدا کرده است، اما می تواند هدیه مناسبی نیر باشد.

۹. انگشتر

انگشتر نیز یکی از زیور آلات می باشد که در انواع مختلف مردانه ، زنانه، بچه گانه و… نیز وجود دارد که شما میتواند برای جشن تکلیف نیز اقدام به خرید انگشتر بکنید. همچنین در اسلام هم به داشتن انگشتر نیز توصیه شده است. پس انگشتر میتواند انتخاب مناسبی برای جشن تکلیف نیز باشد.

امام علی (ع) در این باره نیز می فرمایند:

“دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد .”

۱۰. مهر رکعت شمار و سجاده

مهر رکعت شمار و سجاده

این دو هدیه جذاب برای جشن تکلیف بسیار مناسب می باشد، و حتما با استقبال خوبی هم برخوردار خواهید شد.

مهر رکعت شمار

با توجه به اینکه در همان ابتدا برای عبادت نتوانند به خوبی تشخیص دهند که در رکعت چند از نماز هستند، برای شروع می تواند مهر رکعت شما هدیه ای جذاب و مناسب باشذ.

سجاده

سجاده ها در انواع مختلف از نظر طرح و رنگ و جنس نیز متفاوت می باشند، که می تواند هدیه ای مناسب برای جشن تکلیف باشد.

تولیدی مقنعه

مشاوره رایگان

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر یا مشاوره دارید فرم زیر را تکمیل کنید یا با شماره ۰۵۱۳۳۴۹۷۱۶۱ تماس بگیرید

۱۱. قرآن و کتاب های ادعیه

قران کتاب مقدسی است که بر پیامبر نازل شد، معجزه ای برای ما مسلمانان از سوی خدا بر پیامبر(ص)، قران اصلی ترین منبع وحی الهی به شمار می رود. شما می توانید این کتاب مقدس را در جشن تکلیف هدیه دهید. همچنین کتاب هایی مثل صحیفه سجادیه، یا نهج البلاغه و… می تواند هدیه های ارزشمندی نیز باشد. این هدیه های شگفت انگیز، محفل جشن تکلیف را بسیار معنوی و باارزش تر از قبل می کند.

می توانید از قران های کوچک و کتاب های ادعیه جیبی برای هدیه جشن تکلیف استفاده نمایید.

۱۲. تسبیح

همانطور که می دانید تسبیح می تواند از مهره های گلی،سنگی،سفالی و یا… نیز باشد که با کمک تسبیح می توانیم، شمارش نیایش ها مثل صلوات و… را نیز انجام دهیم. این هدیه برای جشن تکلیف نیز توصیه می شود.

۱۳. عطر و ادکلن

به بخش هدیه های خوش بو رسیدیم، همانطور که میدانید و خوانده اید، خوش بو بودن در نماز بسیار ثواب دارید به طوری که امام صادق (ع) فرموده است :

“دو رکعت نمازی را که شخص عطر زده به جا آورد، برتر از هفتاد نمازی است که شخص عطر نزده به جا می آورد.”

همچنین تمام علی (ع) می فرمایند: استفاده نمودن از بوی خوش موجب شادابی می گردد.

در جشن تکلیف هدیه عطر و ادکلن فضای مراسم شما را عوض میکند، این هدیه هم می تواند گران باشد و هم می تواند قیمت مناسبی را داشته باشد، که با توجه به سلیقه و طبیعت خودتان برای هدیه جشن تکلیف انتخاب نمایید.

۱۴. دفترچه خاطرات

از پر مصرف ترین لوازم التحریر ها بین نوجونان و جوانان مخصوصا محبوبیت خاصی بین دختر خانم ها نیز دارد، دفتر خاطرات ها امروزه در انواع طرح ها و رنگ ها در بازار موجود می باشد، که شما می تواند نوع جیبی آن را برای جشن تکلیف نیز تهیه نمایید.

امروزه علاوه بر اینکه در در دفترچه خاطرات نیز یادداشت های خود را نیز انجام می دهند با پیشرفت تکنولوژی نیز در گوشی ها و یا برگ های الکترونیکی نیز یادداشت می نمایند.

۱۵. لوازم تحریر

یکی از لوازم التحریر هایی که در شماره ۷ به شما معرفی کردیم، دفترچه خاطرات بود، از دیگر لوازم التحریر های دیگه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مداد
 • خودکار
 • روان ویس
 • پاک کن
 • پرگار
 • گونیا
 • جامدادی
 • دفتر سیمی

۱۶. لوح های تقدیر(یادبود)

لوح تقدیر ها که بیشتر جنبه تشریفاتی دارند و جنس این لوح ها بیشتر می تواند از چرم های مصنوعی و یا طبیعی ساخته شده باشد. این لوح تقدیر ها می تواند بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته باشد، اما نیز می توانید از نوع کاغذی برای دانش آموزان در جشن تکلیف نیز استفاده کنید، لوح تقدیر ها در انواع دیواری، ایستاده و دیگر انواع مختلف در طرح و رنگ و نقش نیز وجود دارد.

از این لوح تقدیر ها علاوه بر قدر دانی از دانش آموزان در دیگر مراسمات برای جشن تکلیف هم کاربرد دارد و همچنین می توانید از این لوح تقدیر ها و یاد بود ها هم برای مدیران و معلمان و همچنین والدین نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چرا از لوح تقدیر استفاده کنیم؟ از ویژگی های مهم لوح تقدیر ها می توان خاطره ای بیاد ماندنی برای دانش آموزان در جشن تکلیف به یادگار بگذارید، همچنین با دیدن این لوح تقدیر ها، خاطرات را نیز تداعی می کنید.

۱۷. انواع پازل و بازی های فکری

انواع پازل

پازل ها نوع سرگرمی ای هستند که باعث افزایش خلاقیت در کودکان و یا بزرگسالان نیز مبی باشد. پازل ها در انواع مختلف و رده های سنی متفاوت نیز می باشد، در هنگام خرید شما باید توجه داشته باشید که پازل را متناسب با سن کودک نیز خریداری کنید.

ما در حجاب خورشید خرید پازل ها را برای هدیه در جشن تکلیف را پیشنهاد می کنیم که باعث افزایش خلاقیت فکری در انواع مختلف مسائل نیز می باشد.

۱۸. ساعت مچی

خرید ساعت مچی پیشنهاد دیگری نیز می باشد که برای کادو جشن تکلیف دختر مناسب می باشد. این هدیه را نمی توان برای کل دانش آموزان در یک مدرسه خریداری کرد زیرا هزینه بسیار زیادی را باید پرداخت کنید، اگر برای فرزند خود در خانه می خواهید مراسم برگزار کنید، ساعت مچی می تواند هدیه مناسبی باشد.

۱۹. ربات و گجت

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، میتوان هدیه های همچون ربات و گجت های جدید را خرید که برای کادو جشن تکلیف دختر در نظر گرفته می شود که برای کودکان و داشن آموزان مناسب می باشد، این وسایل هم می تواند ارزان باشد و هم می تواند بسیار گران قیمت باشد. آیا ربات ها و گجت ها برای جشن تکلیف مناسب می باشد؟ پیشنهاد ما این می باشد که همان کتاب های ادعیه را هدیه دهید.

۲۰. وسایل ورزشی

از دیگر هدیه ها، وسایل ورزشی نیز می باشد. شما می توانید بر حسب هزینه خود تا صد هزار تومان یا سیصد هزار تومان نیز این وسایل ورزشی را تهیه نمایید. از جمله وسایل ورزشی که برا جشن تکلیف نیز توصیه می شود به شرح زیر می باشد:

 • پیراهن ورزشی
 • کفش ورزشی
 • توپ پینگ پنگ
 • راکت پینگ پنگ
 • توپ فوتبال
 • توپ والیبال
 • مچ بند
 • و…

۲۱. کتاب

کتاب هایی که در ادامه معرفی می کنیم برای رده سنی ۵ تا ۱۰ سال نیز می باشد. که این کتاب ها هم مناسب کادو جشن تکلیف دختر نیز می باشد چون دختران علاقه زیادی به کتاب داستان های جذاب دارند.

معرفی چند کتاب:

 • داستان راستان
 • آرش کماندار
 • یوسف، قهرمان خوبی ها
 • جام جهانی در جوادیه
 • سلام بر ابراهیم
 • پسرک فلافل فروش
 • شازده کوچولو

۲۲. ماگ

هر فردی در محل کار و یا در خانه از لیوان های مخصوص خود نیز استفاده می کند که بهترین گزینه برای کادو جشن تکلیف دختر می باشد، این لیوان های شخصی می تواند استکان شخصی باشد و یا ماگ باشد، در شماره ۱۹ از معرفی هدیه به معرفی ماگ نیز پرداخته شده است که می توانید نام خود و یا برند خود را روی آن نیز حک نمود.همچنین روی این ماگ ها میتوانید تصاویر و یا نام دانش آموزان را حک کنید. از این رو حجاب خورشید خرید پازل ها را برای هدیه در جشن تکلیف را پیشنهاد می کنیم که باعث افزایش خلاقیت فکری در انواع مختلف مسائل نیز می باشد.


سوالات متداول

جشن تکلیف چیست؟

جشن تکلیف، جشنی است که به عبادت و بندگی معروف است. مناسبتی که برای شکرگذاری از خداوند متعال نیز برای پسران و دختران برگزار می شود.

چند نوع از هدیه های برای جشن تکلیف

از انواع هدیه ها برای جشن تکلیف میتوان به خرید، کتاب های ادعیه جیبی، خرید قرآن، خرید کتاب و… نیز می توان اشاره نمود.

استفاده از مطالب حجاب خورشید برای مقاصد غیرتجاری با ذکر حجاب خورشید و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.