حجاب خورشید

معیار حجاب در ازدواج

معیار حجاب در ازدواج

همانطور که می دانید، در دین اسلام حجاب یکی از معیار های اصلی برای انتخاب همسر و ازدواج می باشد و باید به آن توجه بسیاری گردد. اما متاسفانه امروزه معیار حجاب در ازدواج بسیار نادیده گرفته می شود و جوانان به آن دقت نمی کنند.

برخی افراد پوشش مناسبی دارند و از چادر استفاده می کنند، برخی هم با پوشش باز در جامعه حضور پبدا میکنند، اما کدام پوشش صحیح می باشد؟ آیا شناخت قبلی از یکدیگر دارید؟

نوع پوشش و حجاب یک مسئله شخصی است،غلاوه بر آن انواع پوشش ها در جامعه وجود دارد، این افراد جامعه هستند که انتخاب میکنند کدام پوشش مناسب می باشد، اما این نکات را باید بدانید که در کل پوشش و حجاب برای این است که با اندام و موهای خود برای دیگران جلب توجه نکند، این معیار ها نیز در ازدواج بسیار تاثیر گذار می باشد.

معیار ازدواج از نظر اسلام

Array

اهمیت و جایگاه معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام در ابعاد زیادی مورد بررسی قرار گرفته است. معیارهایی که میتواند آینده یک زندگی خوب و زیبا را فراهم نماید و اگر در انتخاب این معیار ها دقت نکنید ممکن است زندگی خوب و زیبا تبدیل به یک نوع زندگی دیگر شود و از آن پشیمان شوید، معیار حجاب در ازدواج نقش زیادی در انتخاب همسر دارد و این خود یک موضوع ای است که جای بحث زیادی دارد و از فلسفه حجاب، حجاب کامل و… گرفته تا دیگر موضاعات و در حجاب خورشید به این موضوع و معیار های مهم آن در ازدواج پرداخته ایم.

چنانچه امام حسن (ع) می فرماید: با مردان و زنانی با تقوا ازدواج کنید که اگر شما را دوست دارند شما را گرامی بدانید و اگر دوستتان ندارند به شما ستم نمی کنند.

اهمیت معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام به قدری مهم است که هم کف بودن و هماهنگ بودن را مهم ترین اصل در انتخاب همسر می دانند. در انتهای با معیار های بیشتری آشنا خواهید شد.

محصولات پیشنهادی: خرید مقنعه

نکاتی که باعث می شود معیار حجاب در امر ازدواج مهم تلقی شود چیست؟

همانطور که چندی قبل به آن اشاره نمودیم، ازدواج امری است که باید با توجه به قوانین و نکات خاصی انجام گردد تا زوجین همواره زندگی سرشار از آرامشی را تجربه کنند. از نمونه این نکات می توان به معیار حجاب در ازدواج اشاره نمود که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

خوشبخت شدن زوجین

اولین نکته ای که می خواهیم برای تان عنوان کنیم، خوشبخت شدن زوجین با در نظر گرفتن حجاب است. اگر زن و مرد هر دو به حجاب خود اهمیت بدهند و از نگاه به نامحرمان خودداری نمایند، زندگی زوجین قطعا سرشار از آرامش و به دور از هر گونه بحث و جدل خواهد بود. به همین منظور در دین اسلام توصیه می شود تا همسر خود را بر اساس معیار حجاب برگزینید تا همواره زندگی خوشایندی را تجربه کنید.

افزایش استحکام کانون خانواده

از دیگر نکاتی که باعث می شود معیار حجاب در ازدواج امری مهم و ضروری تلقی شود، می توان به افزایش استحکام کانون خانواده اشاره نمود. لذا به شما پیشنهاد می دهیم برای ایجاد یک زندگی مشترک حتما از معیار حجاب پیروی نمایید.

هنگامی که بدن و نگاه خود را از شر نامحرمان حفظ نمایید، می توانید بیش از قبل به همسر و شریک زندگی خود نزدیک شوید و یک زندگی به دور از حاشیه را تجربه کنید.

چه عواملی در انتخاب همسر مهم است؟

Array

از مهم ترین معیار های حجاب در ازدواج می توان به حفظ هر چه بیش تر عفت و حیا اشاره کرد. زن با حفظ حجاب خود می تواند در برابر جامعه و مردان نا محرم عفت و حیا خود را تا حد بسیار زیادی حفط کنند و در برابر چشم های همسر خود همچون نگینی بدرخشد. اگر می خواهید بدانید که علاوه بر معیار حجاب چه معیار هایی برای انتخاب همسر و ازدواج مهم است.

محصولات پیشنهادی: مقنعه اداری

همانطور که می دانید، تنها معیار حجاب، نباید در امر ازدواج و انتخاب همسر مد نظر افراد قرار گیرد. لذا می بایست فرهنگ های دو خانواده با هم متناسب باشد تا در طول زندگی مشترک زوجین به اختلاف بر نخورند. در ادامه به چند مورد از این عوامل اشاره خواهیم کرد:

 1. عدم شناخت کافی نسبت به همسر و خانواده او
 2. سبک زندگی خانواده طرفین
 3. عوامل فرهنگی
 4. شیوه های همسر گزینی هر یک از خانواده ها
 5. عوامل شخصیتی و تفاوت های فردی
 6. تفاوت در باور های مذهبی
 7. تفاوت از لحاظ انگیزش
 8. تفاوت فردی در هوش
 9. ایمان و دینداری
 10. اخلاق نیک
 11. جمال و زیبایی

سخن پایانی

همانطور که متوجه شده اید، حجاب می تواند نقش بسیار مهمی را در انتخاب همسر داشته باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که می توانند حجاب همسر خود را پس از ازدواج بهبود ببخشند، اما باید بگوییم که این موضوع امری نادرست تلقی می شود و پیش از ازدواج باید به تمامی نکات توجه گردد.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق سایت حجاب خورشید  توانسته باشید تمامی سوالات خود را در مورد معیار حجاب در ازدواج به طور کامل و جامع پاسخ دهید و ابهامات ذهن تا را برطرف سازید.


سوالات متداول

۱. آیا می توان اعتقادات همسر را تغییر دهیم؟

قطعا نه. میل و گرایشات مذهبی چیزی است که با زور از بین برود. بهتر است با کسی که اعتقاداتش نزدیک و سطح تفکراتش شبیه شما هست ازدواج کنید.

۲.آیا ازدواج با شخصی که دین ندارد صحیح است؟

به صلاح نیست با این فرد ازدواج کنید. اگر فکر می کنید او کسی است که میتواند شما را خوشبخت کند قبل از هر چیز به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید.

استفاده از مطالب حجاب خورشید برای مقاصد غیرتجاری با ذکر حجاب خورشید و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.