حجاب خورشید

اصول ست کردن مانتو با مقنعه + ۵ نکته طلایی

ست کردن مانتو با مقنعه

ست کردن مانتو با مقنعه باعث زیبایی دو چندان ظاهر شما می شود. انتخاب انواع مقنعه و روسری مناسب برای هر مانتو یکی از دشوارترین انتخاب ها برای خانم ها است، زیرا برای هر پوششی باید بدانیم چه مدل مقنعه و روسری انتخاب کنیم و در هر موقعیتی از یکی از مدل ها استفاده کنیم. اگر می خواهید درباره ست کردن مقنعه با مانتو اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

ست کردن مانتو با مقنعه به چه صورت است؟

Array

اصول ست کردن مقنعه با مانتو و روسری به عنوان  یکی از دغدغه های دختران جوان و خانم ها می باشد، زیرا به دلیل مواردی مثل یقه مانتو، بلند بودن مقنعه یا روسری، پوشیدن لباس های زمستانی زیر مانتو در فصل های سرد و سایر موارد باعث می شود که ست کردن کار ساده ای نباشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم نکته هایی درباره اصول ست کردن مقنعه با مانتو و روسری را برای شما به اشتراک بگذاریم.

یکی از مهم ترین لباس ها برای بانوان ایرانی مانتو است.

اهمیت مدل مانتو در ست کردن

Array

اولین نکته ای که باید برای ست کردن در نظر بگیریم این است که مدل مانتو از رنگ آن بیشتر اهمیت داشته و مهم تر است. به عنوان مثال اگر مانتو دارای طرح کلاسیک است نباید با مقنعه نقاب دار یا روسری که دارای طرح سنتی است، ست شود.

همچنین نباید مانتو سنتی و گشاد را با روسری کوچک ابریشمی ست کرد. زمانی که شما به هماهنگی و هارمونی درستی در استایل خود در انتخاب ست کردن مانتو با مقنعه رسیدید حالا باید به هماهنگی رنگی بین آن ها توجه کنید.

رنگ های بسیاری وجود دارند که با ست کردن آن ها کنار هم می توانید زیبایی استایل خود را چند برابر کنید اما در حالت کلی غیر از سلیقه شخصی، چرخه رنگ هم می تواند به شما کمک کند تا رنگ ها را با اصول رنگ شناسی در کنار یکدیگر قرار دهید و استایلی زیبا داشته باشید.

مقنعه یا روسری مناسب برای مانتو مشکی، سفید و یا خاکستری

Array

زمانی که مانتو با رنگ های مشکی، سفید یا خاکستری ساده می پوشید، می توانید هر مقنعه اداری که دوست دارید با آن ست کنید، حتی مقنعه هایی که خاص و طرح دار، ساده و… باشند، اما باید به این نکته توجه کنید که اگر مانتو شما خاکستری تیره است، بهتر است که مقنعه شما رنگ روشن تری داشته باشد و اگر مانتو شما روشن می باشد بهتر است مقنعه شما دارای رنگ تیره تری باشد.

رنگ های سفید و مشکی و خاکستری، رنگ های خنثی هستند که می توان آن ها را با تمام رنگ ها ست کرد. 

همچنین ترکیب رنگ مشکی و سرمه ای، مشکی و قهوه ای و سفید و کرم خیلی جذاب نمی شوند، پس در انتخاب رنگ ها برای ست کردن دقت داشته باشید. شما می توانید از قرار دادن این سه رنگ خنثی برای مقنعه و مانتو استفاده کنید و تیپ و استایل به اصطلاح مونوکروم بسازید.

بهترین ترکیب رنگ در بین رنگ های خنثی با دیگر رنگ ها، ترکیب مشکی قرمز و یا خاکستری صورتی و یا خاکستری آبی می باشد. برای هماهنگ کردن مقنعه با مانتو اگر مانتو شما سفید باشد، ست بسیار زیبایی است و استفاده از مانتو سفید باعث زیبایی استایل شما می شود. استایل مانتو سفید مجلسی با روسری طرح دار، مانتو مشکی بلند مجلسی با شال مجلسی، استایل اسپرت با مقنعه بسیار زیبا است.

۵ نکته طلایی برای ست کردن رنگ ها در مانتو و روسری

Array

درمورد بقیه رنگ ها باید با اصول ست کردن آن ها آشنایی داشته باشید. بهتر است که رنگ های اصلی، فرعی و مکمل را بشناسید و با کنار هم قراردادن رنگ ها بازی کنید. رنگ های اصلی در واقع زرد و قرمز و آبی هستند که بهتر است در کنار هم قرار نگیرند مگر این که یک رنگ دیگر در بین آن ها وجود داشته باشد یا فقط دو رنگ از سه رنگ اصلی در کنار یکدیگر قرار گیرند.

رنگ های مکمل به این صورت است که بنفش مکمل زرد، نارنجی مکمل آبی و سبز مکمل قرمز است. رنگ های مکمل زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، ترکیب رنگی زیبایی را ایجاد می کنند. در اصول ست کردن مانتو با مقنعه باید نکته های دیگری نیز در نظر بگیرید، مانند این که رنگ مانتو شما اگر با رنگ خاکستری ترکیب شده است پس بهتر است که رنگ مقنعه هم ترکیبی از رنگ خودش و رنگ خاکستری باشد.

اصول تیره و روشن یا سرد و گرم بودن رنگ ها هم بسیار اهمیت دارد. مانند این که در فصل های سرد سال استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی برای مانتو مناسب ترمی باشد و در فصل های گرم سال استفاده از رنگ های سرد مثل آبی و سبز مناسب هستند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که قبل از این که یک مقنعه یا روسری با مانتو شما هماهنگ باشد باید شما به رنگ پوست صورت خود نیز توجه کنید و این رنگ باید به پوست شما بیاید. زیرا مقنعه نزدیک ترین بخش لباس به صورت و پوست شما است و در صورت انتخاب صحیح رنگ می تواند باعث زیبایی پوست شما شود.

استایل مانتو طرح دار و ساده با مقنعه

Array

برای ست کردن مانتو با مقنعه باید زمانی که مانتویی را انتخاب می کنید که دارای طرح و رنگ  است بهتر است از مقنعه یا روسری ساده یا تک رنگ استفاده کنید تا استایل شما شلوغ به چشم نیاید. همچنین اگر مانتو شما ساده و یا تک رنگ است، می توانید از مقنعه پروانه ای و روسری طرح دار و گل گلی استفاده کنید تا تیپ و استایل شما زیباتر به نظر بیاید. در صورتی که می خواهید به جلسه کاری بروید، بهتر است  مانتو ساده، راسته و تک رنگ با رنگ های تیره بپوشید و مقنعه مشکی سرتان کنید.

ست کردن مانتو مجلسی بلند با روسری

بیشتر فرم مانتو های بلند، رسمی هستند. بهتر است که مانتو رسمی بلند خود را با روسری شاین، ساتن ابریشم، ابریشم سیلک، ژاکارد و روسری لمه مجلسی ست کنید.

ست کردن جنس پارچه مانتو با مقنعه یا روسری

Array

اگر سلیقه شما به این صورت است که زیاد رنگ  و لعاب را دوست ندارید و به استایل های تک رنگ بیشتر علاقه دارید اما در کنار آن دوست دارید که خیلی تیپ ساده ای نداشته باشید، شما می توانید جنس مانتو را با مقنعه و روسری ست کنید. مانتو با آستین حریر را می توانید همراه با روسری حریر بپوشید و یا مانتو با یقه کار شده را با مقنعه کار شده ست کنید.

مدل مانتو و چگونگی بستن روسری

چگونگی بستن روسری به مدل مانتو شما مربوط است. به عنوان مثال اگر مانتو شما طرح داشته باشد و به اصطلاح کار شده باشد بهتر است که روسری خود را ساده ببندید و یا اگر مانتو شما دارای یقه بزرگ و طرح دار می باشد روسری را با طرح های زیبا در پشت گردن ببندید. همچنین اگر مانتو شما ساده است و دارای دوخت راسته یا مانتو کتی می باشد می توانید روسری خود را با گره های خاص و به روز ببندید تا زیبایی استایل شما را دو برابر کند.

ست کردن مانتو جین با مقنعه و روسری

Array

به دلیل جنس پارچه جین، بهتر است در مورد جنس و طرح مقنعه و روسری برای ست کردن مانتو با مقنعه به جنس آن دقت کنید. جنس پارچه و نوع مقنعه و روسری باید طوری انتخاب شوند که با مانتوی جین شما هماهنگی درستی داشته باشند. بهتر است که از سر کردن مقنعه و روسری های حریر، ساتن و ابریشمی ظریف با مانتو جین خودداری کنید. روسری هایی از جنس نخ، روسری های ابریشم و روسری های پشمی بهترین انتخاب  برای ست کردن با مانتوی جین است.

برای انتخاب درست مقنعه و روسری به دلیل یک نواختی و بدون طرح بودن مانتوی جین بهتر است از روسری های طرح دار مانند طرح های خال خالی، شطرنجی و چهارخانه برای ست کردن استفاده کنید.

سخن پایانی

در آخر توصیه ما برای شما بانوان این است که  برای ست کردن مانتو با مقنعه به رنگ سال و رنگ های سفارش شده برای هر فصل توجه کنید و رنگ مورد علاقه خود را از میان این رنگ ها انتخاب کنید تا استایلی زیبا و شیک داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهتر مقنعه و روسری به سایت حجاب خورشید مراجعه کنید تا مطابق با سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

ست کردن مانتو جین با مقنعه و روسری به چه صورت است؟

به دلیل جنس پارچه جین، بهتر است در مورد جنس و طرح مقنعه و روسری برای ست کردن مانتو با مقنعه به جنس آن دقت کنید. جنس پارچه و نوع مقنعه و روسری باید طوری انتخاب شوند که با مانتوی جین شما هماهنگی درستی داشته باشند.

زمانی که مانتو با رنگ های مشکی می پوشیم چه مقنعه هایی را می توانیم با آن ست کنیم؟

زمانی که مانتو با رنگ های مشکی، سفید یا خاکستری ساده می پوشید، می توانید هر مقنعه اداری که دوست دارید با آن ست کنید، حتی مقنعه هایی که خاص و طرح دار، ساده و… باشند.

استفاده از مطالب حجاب خورشید برای مقاصد غیرتجاری با ذکر حجاب خورشید و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.