حجاب خورشید

روانشناسی رنگ لباس زنان

روانشناسی رنگ لباس زنان

در این مقاله قصد داریم در مورد روانشناسی رنگ لباس زنان صحبت کنیم، رنگ لباسی که بر تن دارید نشان از چندین مورد مهم دارد. برای مثال از دیدگاه روانشناسی می توان با نوع پوشش و رنگ لباس ها تا حدودی به شخصیت شناسی هر فرد پی برد. خانم ها معمولا وسواس و حساسیت بیشتری برای پوشش خود و رنگ های انتخابی لباس های شان دارند.

این حساسیت ها میتواند در خرید بیشتر خودش را نشان دهد، از خرید چادر گرفته تا مانتو و مقنعه اداری و… اما این حساسیت ها از کجا نشات میگیرند؟ یکی از دلایل این حساسیت ها، میتواند تاثیر رنگ ها بر شخصیت زنان باشد، و این تاثیر باعث وسواس میشود.

بخوانید: مقنعه نقاب دار

از دیدیگاهی دیگر هم می توان گفت که  به نوعی با انتخاب رنگ لباس زنان خانم ها می تواند محیط شاد و آرامش بخشی را برای فرزند و همسر خود فراهم کنند. با ما همراه باشید تا در مورد رنگ لباس خانم ها و تاثیر آن در شخصیت شناسی هر فرد توضیحات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تاثیر ۱۵ رنگ بر شخصیت شما

تاثیر 15 رنگ بر شخصیت شما

بر اساس تحقیقات روانشناسی که بر روی این مسئله، رنگ لباس زنان و خانم ها بر تن می کنند تاثیر بسیاری بر روی روابط اجتماعی شان در محیط های مختلفی همچون خانوادگی، کاری دوستانه خواهد گذاشت و حتی بر روی احساسی که به طرف مقابل شان هم دست می دهد موثر می باشد. در این قسمت از مطلب  قصد داریم تا رنگ های مهم و تاثیر انتخاب شان در پوشش خانم ها را برایتان شرح دهیم.

تاثیر رنگ بنفش

بنفش نشانگر یک رنگ غمگین و ناراحت و سرشار از وقار و متانت است و همچنین معروف به رنگ ملکه یا پادشاه می باشد که معمولا انتخاب خانم های سخت پسند است.

رنگ بنفش کمرنگ

بنفش کمرنگ یا ملایم هم رنگی بسیار زیبا و تاثیر گذار است. این رنگ یادآور خاطرات خوب کودکی افرادی است که آن را انتخاب می کنند.

آبی فیروزه ای

آبی فیروزه ای نشانگر شخصیت محکم و استوار است و اگر در لباس هایتان از این ترکیب رنگ استفاده کنید اطرافیان گمان می کنند که شما شور و اشتیاق زیادی دارید.

تاثیر رنگ آبی تیره

این رنگ نشان دهنده قدرت و سلطنت و موفقیت است که در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بود که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

آبی روشن

آبی روشن بیانگر بی تفاوتی فرد و در عین حال خیال پردازی می باشد همچنین افراد ورزشکار بیشتر از این رنگ استفاده می کنند و نشان دهنده شور و اشتیاق و انرژی آنها است.

آبی

اما رنگ آبی بیانگر بلوغ فکری و  پختگی طرف مقابل شما می باشد همچنین آبی رنگ محبوب و مورد علاقه افراد مشهور و ملکه های جهان می باشد. رنگ آبی نشان دهنده شخصیت آرام و در عین حال  درون گرایی است و احساس طراوت و پاکیزگی و آرامش را برای طرف مقابل خود ایجاد می کنند. مکمل رنگ آبی، سفید است که در مقابل یکدیگر قرار گیرند بهترین عنصر برای ایجاد تعادل و آرامش خواهد بود.

زرد

می خواهید توجه همه را به خود  جلب کنید؟ پس زرد را انتخاب کنید. رنگ زرد را برای چنین روزهایی گذاشته اند. بر خلاف رنگ آبی که نشان دهنده درونگرا بودن هر فرد است، رنگ زرد نشانگر برونگرایی می باشد.

طلایی یا زرد طلایی

این رنگ بیانگر انرژی و فعالیت بیش از حد شخص است که می توانند مکمل خوبی با رنگ قرمز باشند و باعث به وجود آمدن انرژی و شادی همزمان در فرد مورد نظر خواهد شد.

سفید

رنگ سفید مظهر پاکی و صداقت است که تا حدودی رنگ فعالی به نظر می رسد و همچنین افرادی صمیمی و مورد اعتماد هستند که علاقمندان به این رنگ بیشتر در فصل بهار و تابستان استفاده می کنند.

تاثیر رنگ مشکی بر شخصیت

تاثیر رنگ مشکی بر شخصیت

این رنگ بیانگر افسردگی و عصبانیت است و همچنین اعتماد به نفس فرد نیز می باشد و رنگی  کاملا غیر فعال برای انتقال انرژی به دیگران است. پیشنهاد ما به شما، اگر به دنبال شادی و انرژی مثبت هستید از این رنگ دوری کنید.

خاکستری یا طوسی

رنگ طوسی نشان دهنده افرادی است که اصلا شخصیت محکم و مستقلی ندارند و که بیانگر شخص ترسو و زندگی یکنواخت این افراد است که معمولا آدم های شاد از این رنگ دوری خواهند کرد. نکته جالبی در مورد این رنگ برای ست کردن لباس ها باهم می تواند انتخاب ساده و مناسبی باشد.

سبز

رنگ سبز معمولا مورد علاقه افرادی است که بسیار آرام و متین هستند و بیانگر آرامش دنیا و رضایت همیشگی شان می باشد. همچنین رنگ سبز متعلق به طبیعت است که سرشار از زیبایی و جذابیت نامحدود برای انسان هاست.

قرمز

انتخاب رنگ قرمز در پوشش زنان دلیل قانع کننده ای برای استحکام و شادابی، قدرت، معرفت و همچنین شهوت و جسور بودن را نشان می دهد. در عین حال بیانگر جدی بودن، و جذابیت و اعتماد به نفس بالا است که محبوبیت زیادی در بین افراد ورزشکاران دارد.

صورتی

این رنگ نماد طبیعت ظریف زنانه، مهربانی عاطفه و عشق را بیان می کند. بنابراین نکته مثبت رنگ صورتی این است هر شخصی با هر سن و جنسیتی می تواند از رنگ صورتی استفاده کند. افرادی که دنبال عشق، شادی، حس خوب و انرژی مثبت هستند باید رنگ صورتی را فراموش نکنند.

تاثیرات رنگ نارنجی بر شخصیت

تاثیرات رنگ نارنجی بر شخصیت

رنگ نارنجی بسیار جذاب و فعال و دوست داشتنی می باشد که سریع هر فردی را به خود جذب می کند و بیانگر عشق و دوستی است.

شناخت شخصیت خانم ها از روی رنگ لباس

از آنجایی که همه ما می دانیم  شناخت شخصیت افرادی جدید که وارد زندگی ما می شوند کار بسیار سختی است. بنابراین ما راه کارهای  دیگری در اختیار شما قرار می دهیم که مهم ترین و تاثیر گذارترین آنها رنگ لباسی که طرف مقابل شما پوشیده است.

چراکه پوشش هر شخص بسته به نوع لباسی که بر تن دارد و رنگ و مرتب بودن آن، همگی نشانگر شخصیت آن فرد هستند و از همین موارد کوچک می توانید افراد بسیاری را تا حدودی بشناسید بر اساس نظریه های روانشناسی رنگ لباس زنان، هیجان، رفتار و حتی روان آنها را نشان خواهد داد.

بخوانید: توربان

نکته ای که در مورد انتخاب رنگ مناسب لباس خانم ها حائز اهمیت می باشد این است که رنگ ها در استایل شان و همچنین موقعیت شغلی که در آن قرار دارند تاثیر به سزایی خواهد داشت که در ابتدای مقاله به تاثیر هر رنگ بر شخصیتمان گفتیم.

نتیجه گیری

طبق آمار که گرفته شد در بین مردم، پوشش و همچنین رنگ لباس زنان در هر شهر یا کشور را بیانگر روابط اجتماعی و شرایط اقتصادی آن منطقه می دانند. بنابراین لباس و رنگ مورد استفاده هر شخص نشان دهنده هیجان، آرامش زندگی، عشق، صمیمیت، شادی و … در هر فرد خواهد بود. پس سعی کنید همیشه از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید تا هم سبب امنیت و آرامش زندگی خود شوید هم افرادی که با شما در ارتباط هستند، سپاس از اینکه تا اینجا همراه حجاب خورشید بودید.


سوالات متداول

۱. رنگ صورتی چه تاثیری بر انتخاب ما دارد؟

این رنگ نماد طبیعت ظریف زنانه، مهربانی عاطفه و عشق را بیان می کند. بنابراین نکته مثبت رنگ صورتی این است هر شخصی با هر سن و جنسیتی می تواند از رنگ صورتی استفاده کند.

۲. رنگ سبز چه تاثیری بر انتخاب ما دارد؟

رنگ سبز معمولا مورد علاقه افرادی است که بسیار آرام و متین هستند و بیانگر آرامش دنیا و رضایت همیشگی شان می باشد.

استفاده از مطالب حجاب خورشید برای مقاصد غیرتجاری با ذکر حجاب خورشید و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.