حجاب خورشید

۴ استایل دانشجویی در فصول مختلف

استایل دانشجویی

با بازگشایی مجدد دانشگاه ها بعد از مدت ها و لزوم پوشیدن یک لباس مناسب با محیط آن، مطلب ۴ استایل دانشجویی برتر در سال ۲۰۲۲ در فصول مختلف را آماده کردیم تا کمکی به انتخاب استایل های روزانه دانشجویی دخترانه شما بکنیم. از این رو، اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی دانید چطور در دانشگاه لباس بپوشید و در عین حال آراستگی ظاهرتان را متناسب با محیط دانشگاه (شامل تیپ اسپورت دانشجویی و استایل دخترانه دانشجویی) حفظ کنید، ما را همراهی کنید.

از نکات قابل توجه در استایل شما، راحتی در کنار رسمی بودن و حفظ حجاب می باشد. شما می توانید یک انتخاب مناسب مثل مقنعه اداری (همان مقنعه دانشجویی) را تجربه کنید.

نکات مهم در ارتباط با استایل دانشجویی

نکات مهم استایل دانشجویی

برای داشتن یک استایل دانشجویی شیک، به روز و زیبا، علاوه بر این که باید به مد روز بودن و دمده نبودن آن توجه کنیم، این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که با قوانین و فرهنگ دانشگاه و فضاهای آموزشی کشور نیز مطابقت داشته باشد و بر ضد آنها نباشد. موضوعی که شاید خیلی از دانشجوها به آن توجهی ندارند!

شاید فکر کنید که رعایت این نوع قوانین باعث شود که نتوانید خوش تیپ و خوش پوش باشید و استایل دانشجویی شیک نداشته باشید؛ اما این طور نیست! باتوجه به این که امروزه بیشتر مانتوها دارای برش نسبتاً بلند و قواره آزاد هستند، می توانید به راحتی تیپ دانشجویی مناسب خود را پیدا کنید و آن را استفاده کنید. شما می توانید با کمی خلاقیت و با اضافه کردن مواردی خاص مانند اکسسوری هایی مثل شال دور گردن و … استایل دانشجویی دخترانه خود را داشته باشید و در عین حال هم آراسته و مطابق با قوانین باشید.

بایدها و نبایدها در انتخاب و پوشش استایل و تیپ دانشجویی

و اما پیش از انتخاب هرگونه پوشش و استایل دانشجویی، باید و نبایدهایی را باید مدنظر قرار دهید. از جمله این باید و نبایدها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • همان طور که می دانید، این بایدها و نبایدها را به طور معمول قوانین و حراست دانشگاه معین می کند. برای مثال یکی از پیش پا افتاده ترین مسائل، یعنی پوشیدن مقنعه به جای شال و روسری است که باید در تمام دانشگاه ها رعایت می شود.
  • لباس شما باید همیشه اتوکشیده و مرتب باشد.
  • بهترین نوع استایل دانشجویی دخترانه این است که در کنار راحتی پوشش، شیک و رسمی نیز باشد.
  • سعی کنید لباسی بپوشید که در طولانی مدت باعث آزار شما نشود؛ چرا که عدم راحتی ممکن است میزان یادگیری تان را تحت تاثیر قرار دهد.
  • اگر چادر بر سر می کنید، پیشنهاد می شود که از مقنعه و روسری رنگی در زیر چادر فراموش نکنید.

حالا باتوجه به این موارد و قوانین، باید استایلی را انتخاب کنید که هم راحت باشد، هم با محیط دانشگاه تطابق داشته باشد.

استایل دانشجویی (تیپ دانشجویی)

در ادامه ما به معرفی چند مورد استایل که در فصول مختلف می توانید داشته باشید، می پردازیم که با توجه به نیاز شما می تواند انتخاب های مناسبی در فصول دیگر هم باشد.

استایل دانشجویی دخترانه پاییزی

استایل دانشجویی پاییزی

فصل پاییز که با بازگشایی اولیه دانشگاه ها همراه بود، بهترین زمانی است که می توانید یک استایل شیک را برای خود بسازید. اصولاً دانشجوها بعد از پایان کلاس در طول روز، به بیرون می روند تا از هوای عالی فصل پاییز لذت ببرند. در این موقع می توانید نیم بوت خود را با بارونی های رنگارنگ و یا کت بپوشید. در این فصل شما این قابلیت را دارید که یک استایل چندلایه و چندتکه برای خود بسازید و پوشش خود را خاص تر کنید. استفاده از شال دور گردن و پوشیدن شلوار جین و مخمل و کتان از دیگر نکات استایل در فصل پاییز است.

بیشتر بدانید: توربان یا کلاه حجاب چیست؟

استایل دانشجویی زمستانی

استایل دانشجویی زمستانی

در این فصل به دلیل سردی هوا بدون شک شما باید از کاپشن استفاده کنید. انتخاب پالتو و کاپشن های بلند و گشاد و پافر از ترندهای چند سال اخیر است و یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان در این فصل است. همچنین شما می توانید به جای پوشیدن یک لایه ضخیم، از چند لایه نازک تر استفاده کنید تا بتوانید در هنگام گرم تر شدن هوا، کمی از تعداد لباس هایتان بکاهید. شال گردن و بوت هم جزو جدانشدنی از استایل زمستانی هستند که هر دانشجویی باید آن را امتحان کند. در این فصل می توانید به دلیل دیده نشدن اکسسوری ها از آنها کمتر استفاده کنید و به خودتان برای آنها سخت نگیرید.

استایل دانشجویی بهاری دخترانه

استایل دانشجویی بهاری

در فصل بهار به دلیل آب و هوای متغیر و پیش بینی نشده می توانید از یک بارونی سبک و یا سویشرت استفاده کنید. برای بیشتر جلوه دادن به استایل خود در این فصل می توانید یک شال را از روی مقنعه به دور خود بپیچید. البته باید به رنگ آن نیز توجه خاصی بکنید. در این فصل از اکسسوری های ریز مانند ساعت و انگشتر و دستبند غافل نشوید. از دیگر نکات قابل توجه که با توجه به تغییرات آب و هوایی در بهار رخ می دهد، احتمال کثیف شدن مقنعه بالا می رود. به همین دلیل پیشنهاد می شود مقاله شستشوی انواع مقنعه را از دست ندهید.

استایل دانشجویی دخترانه تابستانه

استایل دانشجویی تابستانی

دانشگاه ها در این فصل باز نیستند، با این وجود ممکن است که شما ترم تابستانه برداشته باشید و باز هم به فکر استایل دانشجویی دخترانه در فصل تابستان باشید. در نظر داشته باشید که با توجه به گرمی هوا، شما باید از رنگ های روشن در استایل خود استفاده کنید. در کنار آن، استفاده از عینک دودی نیز استایل شما را چند برابر جذاب تر می کند؛ پس این اکسسوری جذاب را اصلا فراموش نکنید.

جمع بندی

ما در این مقاله کلیاتی راجع به نحوه استایل دهی در طول فصل های مختلف برای دانشگاه را برای شما بیان کردیم. کلیاتی که استایل دانشجویی دخترانه فوق العاده ای می تواند در روزهای دانشگاه برایتان بسازد. امیدواریم که این مقاله در حجاب خورشید برای شما مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول

چگونه در دانشگاه شیک تر به نظر برسیم؟

با توجه به فصلی که قرار است به دانشگاه بروید، نمونه و مثال های زیادی همراه با توضیحات در این مقاله برای شما بیان شده است که هم مشکلی از طرف قوانین دانشگاه نداشته باشید.

بایدها و نبایدها در پوشش برای دانشگاه

  • بهترین نوع استایل دانشجویی دخترانه این است که در کنار راحتی پوشش، شیک و رسمی نیز باشد.
  • سعی کنید لباسی بپوشید که در طولانی مدت باعث آزار شما نشود؛ چرا که عدم راحتی ممکن است میزان یادگیری تان را تحت تاثیر قرار دهد.
  • اگر چادر بر سر می کنید، پیشنهاد می شود که از مقنعه و روسری رنگی در زیر چادر فراموش نکنید.
استفاده از مطالب حجاب خورشید برای مقاصد غیرتجاری با ذکر حجاب خورشید و لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.